برش لیزری چیست ؟ cnc خدمات لیزر برش لیزر سی ان سی خدمات برش لیزر

برش لیزری چیست ؟

آیا میدانید برش لیزری چیست ؟

دستگاه برش لیزر در انگلستان برای اولین بار جهت برش الماس در سال ۱۹۶۵ به کار گرفته شد . در ادامه توسط جت اکسیژن برای برش فلزات مورد استفاده قرار گرفت و پس از بازدهی مناسب در صنایع دیگر کاربرد پیداکرد ، تا جائیکه امروزه استفاده از دستگاه برش لیزری سی ان سی cnc در اکثر کشورها مورد استفاده قرار گرفته و خدمات برش لیزر با کیفیت بسیار بالا انجام میپذیرد. امروزه ، لیزر صنعتی در صنایع مختلفی همچون صنایع نظامی ، ساختمانی ، هوا فضا ، پزشکی ، آزمایشگاهی و صنعت تولید لوازم و تجهیزات کاربرد بسیاری دارد .

ساده ترین شکل تولید لیزر از روبروی هم قرار گرفتن ۲ آینه و تابش نور به یکی از آینه ها و بازتابش آن در آینه ی دوم صورت میپذیرد . لیزر صنعتی شامل لیزر گازی و لیزر جامد است . لیزر co2 که یک لیزر گازیست از پر کاربردترین نوع لیزر هاست و براش حکاکی و برش مواد مانند چوب و شیشه و پارچه استفاده میشود . بنابر این دو نوع دستگاه لزر برای انواع فلزات و غیر فلزات وجو دارد .

شرکت پژوهان صنعت در زمینه ی برش لیزر سی ان سی cnc فلزات دارای دستگاه های مجهز و پیشرفته ی کامپیوتری میباشد و افتخار دارد کلیه خدمات برش لیزری سی ان سی cnc را با کیفیت عالی ، در کوتاهترین زمان ، بادقت بالا و در تعداد بالا میتوانند ارائه دهند. جهت اطلاع از قیمت برش لیزری سی ان سی و نرخ خدمات لیزر آماده ی پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان خواهیم بود .

با برش قطعات فلزی میتوان دست به تولید محصولاتی جدید زد و با تکیه بر توان و تلاش داخلی در کشور بهترین ایده های خود را خلق نمود و دست به تولید انبوه محصولات نمود . خدمات برش لیزر گامی بزرگ در تولید محصولات جدید بوده یاریگر تولید کنندگان رشته های گوناگون شده و تولید محصولات فلزی را بسیار آسان نموده است.

برش لیزری چیست ؟
برش سی ان سی cnc توسط دستگاهی بسیار قدرتمند که دارای اشعه ی لیزری مناسب برای برش انواع آهن و فلزات میباشد صورت میگیرد . میزان شدت تابش اشعه بنابر سختی فلزات و موادیکه با آنها کار میکند متغیر است . برای برش پارچه و چرم و چوب از شدت کمتر با دستگاه های ظریف تری استفاده میشود و برای فلزات سخت همچون آهن و استیل و گالوانیزه از دستگاه برش لیزری سی ان سی cnc بسیار قدرتمند تر استفاده میشود .

همانطور که ذکر شد دستگاه هایی که برای انواع برش سی ان سی cnc مواد مختلف در نظر گرفته میشوند متفاوت هستند . قدرت لیزر بنابر ضخامت ماده متفاوت بوده و برای برش فلزات باید از دستگاه های برش لیزر که با سرعت بالا، قدرت زیاد و دقتی که توسط سیستم نرم افزاری موجود به یک پارچه سازی خروجی ها کمک میکند استفاده شود تا خدمات برش لیزر مناسبی را ارائه دهد .

فرایند برش لیزش توسط مراحل ذوب ، تبخیر ، سوزاندن مواد ، ایجاد شکاف بوسیله ی تنش های حرارتی و برش سرد به وجود می آید . مواد زائد حاصله توسط فشار گاز از روی جسم پاکسازی میشود .خدمات برش لیزر به شما کمک میکند تا برش لیزر با دقت و ظرافت هر چه تمام تر انجام شده، زیبا، بدون نیاز به مرحله ی پلیسه گیری کار به پایان برسد . خدمات لیزر، از آنجا که قدرت تابش لیزر در ابتدا تا انتهای انجام عملیات یکسانست دقت در برش بیشتر از برشهای سنتی صورت میپذیرد .

دستگاه برش لیزر با تبدیل جریان الکتریسیته به پرتوهای نور با چگالی بالا عمل برش را انجام میدهند. به همین دلیل مقدار برق مصرفی بسیار بالای دستگاه های برش لیزر سبب میشود تا قیمت برش لیزری فلزات گران تمام شود. اما با این وجود استفاده از دستگاه برش لیزر با توجه به سرعت بالایی که در برش محصولات دارد ، در زمان صرفه جویی نموده و کیفیت و دقت بالای برش محصولات سبب توجیه اقتصادی تولید کالا میشود . از برش لیزر در صنعت استفاده های زیادی میشود. یکی از تولیدات ما ساخت استند گلدان طرحدار است که با همین روش تولید میشود.

لیزر مورد نیاز برای برش غیر فلزات لیزر co2 ، لیزر نئودیمیم میباشد . حرارت موجود در داخل دستگاه برش لیزر توسط دستگاه خنک کننده هوا به خارج هدایت میشود . دستگاه خنک کننده کمک میکند تا ژنراتور دستگاه لیزر و اپتیک خارجی آن در درجه دمای مناسب قرار گیرند و صدمه نبینند .