خدمات پانچ cnc

شرکت پژوهان صنعت با بهره مندی از تیم متخصص ارائه دهنده فناوری نوین لیزر مانند خدمات لیزر، برش لیزر سی ان سی، خدمات پانچ cnc و خدمات برش لیزر با قیمت مناسب میباشد.

پانچ سی ان سی CNC یکی دیگر از متدهای متداول امروزه برای برش فلزات و غیر فلزات میباشد که این روش توسط پرس چکش برروی ورق انجام میپذیرد. معمولا برای این کار نقشه ها با فرمت dwg یا dxf را ابتدا جی کد (برنامه) کرده (که این عمل با توجه به ابزارهای موجود انجام میپذیرد) سپس به دستگاه پانچ ارسال شده و پس از چیدمان ابزارهای مورد نظر برروی دستگاه پانچ cnc که میتواند تلفیقی از اشکال هندسی مانند دایره، مربع، مستطیل و یا بیضی باشد ، برش مورد نظر ایجاد میگردد.

Amada Aries 245

1270×1000 میز کار

0.7mm – 3mm قابلیت برش

کاربردهای پانچ :

صنایع مرتبط با ورق کاری ، آسانسور ، کیس های صنعتی و مخابراتی ، لوستر سازی و تزئینات داخلی

مزایای پانچ :

  • قابلیت ایجاد سوراخ های زیاد بر روی ورق با دقت بالا و سرعت بالا
  • دقت در سطح مطلوب
  • سرعت برش خوب
  • قابلیت ایجاد برآمدگی (فک) بر روی ورق

خدمات پانچ cnc

آشنایی با اتوماسیون و دستگاههای CNC : سه حرف CNC حروف اول کلمات Control Numerical Computer میباشد و این به معنی کنترل عددی کامپیوتر است. این بدین معناست که دستگاه CNC دستگاه هایی هستند که در آنها حرکت همه محورها و عملیات ماشین کاری که به آنها محول میگردد توسط یک کامپیوتر کنترل میشود. یعنی کلیه داده ها و اطلاعات دریافتی توسط کامپیوتر پردازش شده و سپس توسط ریزپردازنده ها (Micro Processor) با علائم الکتریکی (Pulse) تبدیل شده و سپس به موتور محورهای محرکه منتقل میشوند. نسل اول اين دستگاه ها NC بود يعنی دستگاه كامپيوتر را نداشته و دستگاه طبق منطقی خاص دستورات را درك مي كرده و انجام میداده است مثلا با استفاده از كارت های پانچ شده دستورات را اجرا میکرد. همچنین به دلیل عدم دخالت عامل خارجی بر روی شیت های فلزی مانند جا بجایی ورق توسط اپراتور ، کیفیت ورق بسیار بالا خواهد بود وهیچ گونه انحنا روی شیت های CNC شده و یا پانچ متال ها ، متوجه دستگاه CNC نخواهد بود.

خدمات پانچ cnc

همگام با پیشرفت ماشین آلات صنعتی ، در صنایع ساختمانی کشور تغییرات چشمگیری بوجود آمده است که یکی از این تغییرات ، استفاده از دستگاه های CNC مانند : واتر جت، وایر کات، لیزر کات، cnc فرز ، پرس برک یا خدمات CNC پانچ جهت برش و اعمال اشکال پیچیده برروی ورق های فلزی بوده است. پانچ ورق فلزی بوسیله دستگاه CNC پانچ ، توسط پرس رام پانچ برروی ورق انجام میشود. برای برش ابتدا طرح را توسط نرم افزارهای اتوکد AutoCad یا CAM طراحی کرده و سپس به دستگاه اده خواهد شد. جهت اعمال پانج روی فلزات ، بازوهای دستگاه، شیتهای فلزی را درجهت محور افقی و عمودی حرکت می دهند تا جایی که محل مورد نظر جهت کات، زیر رام پانچ قرار گیرد و با اعمال فشار، توسط قالب های برش ، شیت پانچ شود. شکلهایی که می توان توسط این دستگاه پانچ ایجاد کرد میتوانند به سادگی اشکال هندسی نظیر دایره ، مربع ، لوزی باشند.

خدمات پانچ cnc سی ان سی فلزات آهن استیل با قیمت مناسب در تهران پانچ لیزری دستگاه پانچ ورق فلزی خم و برش

در کارخانه شرکت پژوهان صنعت در تهران ، خدمات پانچ cnc سی ان سی و  خدمات برش لیزر فلزات مانند آهن و استیل توسط این دستگاه های صنعتی انجام میشود. جهت اطلاع از قیمت برش لیزری فلزات استیل و آهن و یا خدمات خم و برش ورق میتوانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

معایب پانچ cnc :

  • توانایی پایین در برش قوس ها
  • قابل استفاده تا ورق 4,3
  • محدود شدن به قالب
  • ایجاد پلیسه در کار